Çağdaş , gelişmiş mega kent olma yolunda hızla yürüyen İBB STK’ larla ülkenin her köşesine ulaşıyor. Belediye bünyesinde geliştirilen Sivil Toplum Kuruluşları koordinatörlüğü ile hizmetlerini yaygınlaştıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi STK’ların projelerine teknik destek vermeye hazır.
Derneğimiz Başkanı Hayrettin BİRKAN ve saymanı Müfettiş Ahmet BİRKAN İBB STK Koordinatörü Hasan AKKUŞ’u makamında ziyaret etti. Çeşitli görüş alışverişlerin yer aldığı nezaket ziyaretinde derneğimiz projeleri gündemin önemli konusu oldu.
Başkan Hayrettin BİRKAN son yıllarda betonlaşmaya yüz tutan yaylalarda yapısal kirlenmenin hat safhaya ulaştığını söyledi.
Betonlaşmanın önüne geçmek için dernek olarak kararlı olduklarını ifade eden Başkan BİRKAN ”Derneğimiz örnek teşkil edecek projeler üreterek hayata geçirdi. Bunlar arasında yaylalarda betonlaşmanın önüne geçmek geliyor. Aldığımız karar gereği mevcut beton yapılar doğaya uygun hale getirilerek ahşap kaplanıyor”
Derelerin yanlış avlanma ile canlılardan yoksun bırakılmaya itildiğini vurgulayan Derneğimiz Başkanı Hayrettin BİRKAN ”Dernek olarak aldığımız kararlar arasında bir diğer konuda derelerin korunması yanlış avlanmanın önüne geçilmesi. Derelerdeki canlıların beslenmesi için arpa kırığı döküyoruz. Eski değirmenleri de hayata geçiriyoruz” dedi.
Birkan mahallede bulunan tarihi yapıların bakım ve onarım çalışmalarını hızla sürdürdüklerini sözlerine ekledi.
İBB Sivil Toplum Kuruluşları Koordinatörü Hasan AKKUŞ ise, Sivil Toplum Kuruluşlarının gelişmek için çok önemli olduğunu anımsatarak ”İBB olarak her noktaya ulaşmanın gayreti içerisindeyiz. Önemli olan Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun da dediği gibi hizmet getirmede ayrımcılık yapmamak. Biz İBB olarak her alanda insanımıza ulaşmanın gayreti içerisindeyiz. Kısa sürede bunu başardığımıza inanıyorum”
Bütün STK’ların İBB birikimlerinden yararlanabileceğini vurgulayan Koordinatör AKKUŞ ”Belediyemizin teknik altyapısı ileri düzeye taşındı. Bu yapıyı STK’lar projelerine göre destek vermek anlamında kullanacağız. Gerek mühendislik ve gerekse teknolojik desteğimiz ayrım yapmadan devam edecek. Örneğin Tarım projesini yaptınız Ziraat mühendislerimizden destek verebiliriz”
Derneğimizin çalışmalarını örnek çalışma olarak gördüklerini belirten İBB Sivil Toplum Kuruluşları Koordinatörü Hasan AKKUŞ her türlü hizmetin milletimiz için olduğunu sözlerine ekledi.
Başkanımız Hayrettin BİRKAN ve Saymanımız Ahmet BİRKAN yakın ilgilerinden dolayı İBB Sivil Toplum Kuruluşları Koordinatörü Hasan AKKUŞ’a yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ederek ziyaret tamamlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir