Anlamlı Karar Toplantısı

Derneğimiz Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda mahhallemizle ilgili önemli ve anlamlı kararlar alınarak bu kararların hayata getirilmesi için çalışmalar başlatılmasını mahhalle kamuoyuna duyurdu.

Alınan kararlar arasında öncelikli olarak Mahallede son yıllarda çarpık yapılaşmanın varliği gözlemlendiği bundan böyle bu tür yapılaşmalara karşı ilgili makamlar ile temas halinde olup önlenmesi yoluna gideceği oldu.

Bir başka önemli kararlar arasında ise kayün (Mahalle)’nin tapusu niteliği taşıyan Değirmenlerin bakım ve onarımlarının yapılması ve yeniden bu kültürün hayata geçirilmesi oldu.

Dağ ve yayla köy yada mahallelerinin en önemli diğer bir özelliği olan ırmak dere ve benzeri suların korunması konusunda otokontrol sistemi oluşturularak avlanmanın enaz 2 yıl süre ile yasaklanması  diğer bir karar oldu.

Alınan kararların Mahalle muhtar ve heyetine iletilerek ortak konsensüs ile mahallemizin daha gelişmiş, aslına uygun kalması yolunda çalışmalara hız verilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

Kararlar Mahalle Muhtarına sözlü olarak iletildi. Muhtar Enver BİRKAN, kararların önemine dikkat çekerek muhtarlık olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir